Wybierając fachowca do swojego projektu warto dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw. Nie chciałbyś chyba, aby przez prowizorkę pochopnie wybranego wykonawcy Twój wymarzony dom lub mieszkanie zamieniło się w przestrzeń pełną technicznych pułapek, niedoróbek i fuszerek? Podpowiemy Ci co sprawia, że usługi budowlane od Borose to wybór pewny i bezpieczny.
Zobacz więcej
Od zarania dziejów ludzie gromadzili się wokół ognia. Blask i ciepło ogniska zapewniały bezpieczeństwo, chroniły przed zimnem oraz umożliwiały przygotowanie pożywienia. Nic więc dziwnego, że to wokół ognia skupiało się życie towarzyskie ludzi. Nie bez powodu też ciepła i rodzinna atmosfera nazywana jest dziś domowym ogniskiem. To sprawiło, że każdy z nas gdzieś w głębi siebie pragnie dzielenia się płomienistym blaskiem ognia ze swoimi najbliższymi. Idealnym rozwiązaniem spełniającym tę potrzebę jest budowa kominka we własnym domu. Niemalże każdy z nas o tym marzył. Warto wiedzieć jaki rodzaj paleniska będzie najbardziej odpowiedni dla twojego domu.
Poszukiwanie nowego lokum to niemałe przedsięwzięcie. Bez względu na przyczynę zawsze rodzą się pytania – kupić, wynająć, czy może zbudować od zera? Ta ostatnia opcja prawdopodobnie przemawia do wielu najbardziej, ale wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, a często z pokaźnym wieloletnim kredytem. Alternatywą jest kupno pod remont. Kilkudziesięcioletnie domy mają w sobie starodawny urok, a nadanie im świeżości jest bardzo satysfakcjonujące. Aspekt finansowy jest tutaj również nie do przecenienia – mimo, że kompleksowe remonty mieszkań, czy domów nie są najtańszym rozwiązaniem to mogą nam zaoszczędzić sporo gotówki jeśli dom, który nas interesuje będzie w dobrym stanie. Poniżej zamieszczamy kilka wskazówek, które pomogą ocenić stan budynku nawet jeśli naszym tytułem zawodowym nie jest kierownik budowy.
Wybór koloru ścian jest jednym z istotnych elementów wykończenia mieszkania. Ich kolor powinien dobrze się komponować i współgrać z całością. Powinien też nadać pomieszczeniu odpowiedni styl i charakter. Nic więc dziwnego, że wiele osób ma z tym spory kłopot. Pełne gamy kolorów, które oferują producenci farb również nie pomagają, a powodują tylko mętlik w głowie. Poniżej przedstawiliśmy kilka porad, jak dobrać kolor ścian do wnętrz.
Powstawanie domu to długi proces, który wymaga od Ciebie nieustannej uwagi i organizacji. Poczynając od zakupu działki pod inwestycję przez nadzorowanie procesu powstawania budowy po prace wykończeniowe musisz być nieustannie zaangażowany w to, co się dzieje na terenie budowy. Dlatego warto starać się uprościć ten proces i nadać mu efektywności. Bez wątpienia pomoże w tym zatrudnienie generalnego wykonawcy.
Z budowaniem domu wiąże się wiele obowiązków i spraw do załatwienia. W tym poradniku powiemy Ci, dlaczego musisz zatrudnić podczas realizacji swojej inwestycji kierownika budowy i do czego jest potrzebny.
Czym jest remont kompleksowy?
Odpowiedź na to pytanie jest niejednorodna. Wiele firm ma w swoich usługach wykonywanie remontów kompleksowych, generalnych lub też kapitalnych, które znaczą to samo. Zawiera się w nich wymiana lub montaż wszystkich niezbędnych do funkcjonowania elementów domu. Ze względu na dużą ogólność tej definicji zawsze należy omówić wszystkie szczegóły z wykonawcą. Taki remont może się wiązać z wymianą instalacji elektrycznej, podłogi i okien. Dlatego koniecznie uzgodnij zakres prac, jeśli na przykład nie chcesz skuwać ścian. Musisz także dowiedzieć się, czy w skład robót wykonawcy wchodzi montaż kuchenki i szafek. Pamiętaj – zawsze zaczynaj od określenia zakresu prac, jakie ma do wykonania ekipa remontowa.
Wybudowanie domu to duże przedsięwzięcie, które wymaga zaangażowania wielu osób, lecz przede wszystkim Twojego. Konieczne jest nadzorowanie samemu postępu prac, sprawdzanie, czy wszystko idzie zgodnie z planem i czy jakość wykonania jest zadawalająca. Problem pojawia się wtedy, kiedy nie znasz się na budownictwie i nie wiesz, jak powinny wyglądać poszczególne prace. Wtedy z pomocą przychodzi nadzór budowlany.Ten artykuł przyda się też tym, którzy nie mają czasu na częste doglądanie placu budowy.
Remont domu to duże wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Skala remontu i rodzaj budynku może wymagać różnych przedsięwzięć, z którymi nie liczymy się podejmując decyzje. Niekiedy trzeba na przykład zdobyć pozwolenie na przeprowadzenie remontu lub wprowadzenie zmian w mieszkaniu. Projektowanie każdego z pokojów wymaga też specjalnego wyposażenia i przemyślenia innych szczegółów.
Choć mówi się, że łatwiej zniszczyć, niż zbudować, to w przypadku rozbiórek budynków sprawa wcale nie jest taka prosta. Chcesz się pobyć starego budynku, który stanowi zagrożenie dla otoczenie? A może przeszkadza Ci na posesji nieukończona inwestycja, która zalega od lat? Będziesz musiał udać się z tym do urzędu. W zależności od budynku należy wykonać inne czynności prawne dopuszczające rozbiórkę.
Budowę domu zwyczajowo dzieli się na 6 etapów: formalności przed, stan zerowy, stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty, prace wykończeniowe oraz formalności po zakończeniu budowy. W tym artykule znajdziesz informacje, czym jest stan surowy, na co się dzieli, jakie prace są podejmowane podczas tego etapu i na jakie rzeczy należy uważać.
Usługi budowlane to pojęcie o bardzo szerokim zakresie. Prawo budowlane mówi o nich tak „Ilekroć w ustawie jest mowa o robotach budowlanych – należy przez to rozumieć budowę, a także prace polegające na przebudowie, montażu, remoncie lub rozbiórce obiektu budowlanego;”. Tak szeroki zakres prac sprawia, że firmy specjalizują się bardzo często tylko w konkretnych typach prac.
Nie zawsze podoba nam się rozkład pomieszczeń w nowo zakupionym mieszkaniu. Czasem po wyprowadzce dzieci z domu chcemy go przearanżować. Obecne trendy w architekturze wnętrz wskazują, że lepiej czujemy się w przestrzennych i dobrze oświetlonych pomieszczeniach. W tym celu często trzeba wyburzyć ściany. Jak to jednak zrobić? Co trzeba o tym wiedzieć?
Kupiłeś działkę z budynkiem, którego trzeba się pozbyć? Chcesz zwiększyć przestrzeń swojego ogrodu i musisz skorzystać z usług wyburzeniowych? Pokażemy Ci, co musisz zrobić, aby uzyskać pozwolenie i jak przebiega cały proces wyburzania.
Wykańczanie wnętrz to bardzo trudna sprawa. To w tym momencie decydujesz, jak będzie wyglądało Twoje mieszkanie na przynajmniej najbliższych kilka lat. Musisz zrobić to tak, aby dobrze się czuć we własnym domu. Najczęściej wybieraną opcją jest zlecenie położenia podłóg lub glazury, wykańczanie schodów i balustrad firmom budowlanym. Podczas gdy takimi pracami jak malowanie ścian zajmuje się sam inwestor. Coraz popularniejsze natomiast są wykończenia przez dewelopera lub z pomocą architekta wnętrz. Sprawdź, jakie są zalety każdej z tych opcji i zdecyduj, jak będzie wyglądał Twój dom.
Coraz większa świadomość wśród ludzi na temat konieczności dbania o naturę i klimat sprawia, że wzrasta potrzeba na stosowanie ekologicznych produktów. Producenci natomiast w związku z tym są zmuszeni do tworzenia ich. Także w budownictwie szuka się nowych metod budowania tak, aby można było nazwać je przyjaznymi środowisku naturalnemu.
Elewacja, inaczej lico budynku, to element, od którego w dużej mierze zależy jego funkcjonalność. Po pierwsze chroni konstrukcję domu przed niszczeniem, izolując ją od działania deszczu, słońca i ewentualnych uszkodzeń mechanicznych. Po drugie dba o zachowanie odpowiedniej temperatury w środku domu. Dodatkowo jest też reprezentacyjną częścią, której wygląd jest zapowiedzią tego, co jest w środku.
Budowanie domu to zawsze ogromny wydatek, dlatego ważna jest każda rzecz, na której można zaoszczędzić. W tym artykule dowiesz się na co warto wydać mniej pieniędzy, a na co absolutnie nie warto ciąć kosztów. Dowiesz się też, jak wydatki przy budowie zwrócą się przy użytkowaniu.
Technologia idzie naprzód w każdej dziedzinie, także w budownictwie. Nowe metody powstawania domów zdobywają powoli na popularności. Powoli, ponieważ, jak to zwykle bywa przy wprowadzaniu nowości, są droższe. Można jednak zauważyć stopniowe wyrównywanie się cen obu metod budowania. Domy z prefabrykatów, bo o nich mowa, stanowią ok.10% obecnie stawianych budynków. Co to jest? Jakie są ich zalety, a jakie wady? Ile trwa powstawanie takiego domu? Tych rzeczy dowiesz się z tego artykułu.
Pokrycie dachu kojarzy nam się przede wszystkim z dachówką ceramiczną typu karpiówka. Gdyby poprosić kogoś, żeby szybko narysował dach, to z pewnością byłaby to charakterystyczna falbanka. Rodzajów dachów jak wiadomo jest wiele. W tym artykule znajdziecie informacje na temat zalet i wad wybranych pokryć dachowych.
Elewacja to zewnętrzna część ścian, a dokładniej to, czym one są pokryte. Jest to niezbędny element każdego budynku i pełni różne funkcje. Dlatego trzeba dobrać ją odpowiednio do swoich potrzeb. W pierwszej kolejności przedstawimy kilka uwag wstępnych na temat estetyki. Później natomiast dowiesz się trochę więcej o wybranych rodzajach elewacji oraz wadach i zaletach różnych materiałów.
Posiadanie nieogrodzonego podwórka może bywać niekomfortowe. Z łatwością mogą się wtedy na nie dostać niepowołane osoby, nie ma zapewnionej prywatności, która jest bardzo ważna. Dlatego ważne jest, aby otoczyć swój dom ogrodzeniem.
Rodzajów wylewek podłogowych, które mają wyrównać poziom jest bardzo dużo. W tym artykule dowiesz się, jakie są najpopularniejsze rozwiązania w dzisiejszym budownictwie oraz kiedy wylewka jest potrzebna.
Pompy ciepła są coraz częściej wybieraną opcją ogrzewania domu. Dlaczego? Wynika to z oszczędności i dbania o planetę. W tym artykule dowiesz się, jak działają pompy ciepła oraz dlaczego warto je montować w swoim domu.
Dom buduje się zazwyczaj tylko raz w życiu, dlatego trzeba bardzo dobrze przemyśleć, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Na przykład, jak jego konstrukcja wpłynie na wygodę użytkowania za nawet kilkadziesiąt lat? W tym wpisie poznasz zalety domów parterowych i domów z poddaszem. Zobacz, jaki będzie lepiej spełniał Twoje potrzeby.
Ocieplenie jest bardzo istotnym elementem. To ono odpowiada za utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku. Dzięki niemu także znacznie obniża się wysokość rachunków za ogrzewanie, ponieważ ciepło lepiej utrzymuje się w środku, a chłód z zewnątrz nie wdziera się z taką mocą do środka.
Błędy przy budowie domu to jedne z najtragiczniejszych w skutkach. Budowa domu to zazwyczaj inwestycja naszego życia i chcemy spędzić w nim jeszcze ładnych parę lat. Dlatego nie możemy sobie pozwolić nawet na najmniejsze pomyłki, ponieważ inaczej będziemy borykać się z nimi do końca życia lub do bardzo kosztownego remontu.
Budowa domu już dawno za Tobą, a chciałbyś nadać nowego charakteru wnętrzom? Najłatwiejszym sposobem na to jest przemalowanie ścian. Jak się do tego zabrać i jak poprawnie malować? Sprawdź, czy robisz to dobrze.
W ostatnim czasie na obrzeżach miast pojawia się dużo małych domków wolnostojących. Wynika to z tego, że coraz więcej osób decyduje się opuścić małe mieszkania w centrum i nawet z małym budżetem postarać się o własne cztery ściany, w których będą mieli spokój.
Budowanie domu to wieloetapowy proces. Po wyborze działki i zdobyciu niezbędnych pozwoleń najwyższa pora na stawianie fundamentów. W tym wpisie dowiesz się, jak to wygląda i na co zwracać uwagę.
Rozkład instalacji i przygotowanie wszystkie pod nią powinno przebiegać już na najwcześniejszych etapach budowy domu. Zapomnienie o którymś z elementów instalacji i próba wykonania go później jest bardzo trudna i kosztowna
Wybudowanie domu to dla wielu spełnienie marzeń. Trzeba jednak pamiętać, że jest to proces skomplikowanym i trzeba przemyśleć każdy element. Zacznijmy więc od samego początku – wybór miejsca.
Wybór dachu jest bardzo ważny. Jest w końcu zwieńczeniem całego budynku. Dlatego podczas budowania domu trzeba dokładnie przemyśleć, jaki będzie dla nas najodpowiedniejszy. Oprócz kwestii budżetowych i estetycznych należy wziąć pod uwagę region, w jakim budujesz dom.
Masz zamiar wybudować dom? Powinieneś zapoznać się najpierw z najważniejszymi aspektami takich prac. Dowiedz się, jakie dokumenty są wymagane i jak przebiega budowa. W tym wpisie dowiesz się najważniejszych rzeczy o dzienniku, który jest jednym z najważniejszych dokumentów na terenie budowy
Rozbiórka pozwala nam na pozbycie się zabudowań bez znacznego uszkodzenia materiałów, który później można ponownie wykorzystać. Najczęściej przeprowadza się je, ponieważ jakiś budynek nie jest w dobrym stanie i zagraża życiu oraz zdrowiu ludzi lub uszkodzeniu mienia. Często decyduje się także na nią, aby rozbudować swoją inwestycję, a jakiś inny budynek ogranicza tę możliwość, lub po zakupie działki chce się postawić własny dom, a na jej terenie stoi już jakiś.
Kierownik budowy jest niezbędnym elementem każdej budowy. To na nim ciąży dopilnowanie, aby budowa została poprowadzona w zgodzie ze sztuką oraz aby wszystkie prawne normy i przepisy zostały zachowane i spełnione.
Wszyscy zwracają coraz większą uwagę na ekologię. Ludzie zmiany zaczynają od siebie i swojego otoczenia: segregacja śmieci, ograniczenie używania produktów jednorazowych oraz emisji CO2. Coraz częściej przywiązuje się także uwagę do tego, z czego zrobiony jest dom i w jakim stopniu ich dom negatywnie wpłynie na środowisko. Dlatego dzisiaj przyjrzymy się domom szkieletowym i murowanym. Budowa którego domu powoduje mniejszą emisję CO2 i jest bardziej przyjazna środowisku.
Budowanie domu wymaga pracy wielu osób z różnych dziedzin. Dom to miejsce, w którym chcemy spędzić długie lata naszego życia i ma być miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie. Dlatego proces jego powstawania musi być dopilnowany, aby budynek był solidny i niezagrażający życiu. Nie każdy jednak zna się na budowaniu domu, w związku z tym musi być ktoś, kto sprawdzi, czy wszystko jest dobrze za nas. To jest właśnie rola inspektora nadzoru budowlanego oraz inspektora nadzoru inwestorskiego.
Polacy coraz częściej decydują się na domy w stylu nowoczesnym. Odchodzą od klasycznych brył i inwestują w nowe rozwiązania, które mają na celu zwiększyć przede wszystkim funkcjonalność domu, a także wprowadzić trochę świeżości do otoczenia. Można znaleźć dużo projektów gotowych, które są tańsze niż stworzenie nowego indywidualnego projektu dla inwestora. Czy warto postawić na gotowe rozwiązania, czy jednak postarać się o nowy projekt?
Budowanie domu to proces, który wymaga od inwestora bardzo dużo pracy. Trzeba dokonać zakupu materiałów, ocenić ich jakość, zabezpieczyć teren, sprawdzać dokumentację, nadzorować prawie każdy element prac, żeby mieć pewność, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Dlatego coraz częściej w Internecie wyszukiwane jest hasło: generalne wykonawstwo. Co to takiego?
Budowa własnego domu to marzenie prawie każdego. To cudowna chwila, ale także i trudne decyzje. Jedną z nich jest wybór tego, komu powierzyć wykonanie upragnionego domu, który jest inwestycją najprawdopodobniej na całe życie. Dlatego wszystko musi zostać wykonane bezbłędnie. Stąd przychodzi najczęściej rozterka wśród inwestorów, czy decydować się na generalne wykonawstwo, czy na budowę systemem gospodarczym.
Decydujesz się na budowę domu? Wspaniale! Poznaj proces budowy domu krok po kroku, aby zorganizować plan działania. Inwestor musi posiadać chociaż ogólną wiedzę na temat tego, jak wygląda przebieg budowy domu, aby móc zorientować się, czy wszystko przebiega prawidłowo. Przygotowanie planu budowy pozwala też zmniejszyć koszta. Odpowiednio wcześniej dopasować pracę specjalistów, aby budowa domu nie przeciągała się w nieskończoność.
Krok 5. FinansowanieBudowa domu jest kosztowna. Nie każdy jest w stanie wybudować dom z własnych oszczędności. Dlatego inwestorzy często występują do banków o kredyty budowlano-hipoteczne, służące do pokrycia środków na budowę domu. Aby uzyskać kredyt zazwyczaj trzeba mieć coś takiego jak minimalny wkład własny. Przeważnie jest to 20% wartości kredytu. Pamiętaj, że aby wystąpić o kredyt na budowę domu, trzeba mieć już w posiadaniu działkę.
Generalne wykonawstwo to trend, który wzbiera w Polsce na sile. Coraz więcej inwestorów decyduje się na nawiązanie współpracy z firmami budowlanymi, zlecając im wybudowanie całego domu od A do Z.
Budowa domu to długi proces ze szczęśliwym zakończeniem. W tym wpisie kontynuujemy opis przebiegu budowy domu.
Przedstawimy kolejne etapy budowy domu.
Kierownik budowy jest niezbędną sobą na placu budowy. Bez niego prace nie mogą się zacząć. Jego zadaniem jest kierowanie budową i pilnowanie, aby cały proces przebiegał zgodnie z procedurami i projektem.
Kiedy wybudujesz już swój dom, nie pozostaje nic innego jak wykończyć wnętrza. Trzeba jednak wiedzieć, że kolejność prac nie może być losowa i lepiej jest dobrze zaplanować kolejne kroki. Oczywiście jeżeli zdecydujesz się na współpracę z generalnym wykonawcą, to te zadania również zrobi za Ciebie. Dobrze jednak jest wiedzieć, jak powinien przebiegać proces.
Dom powinien być dla każdego azylem, w którym może odpocząć i zostawić problemy za drzwiami. Często jednak, zwłaszcza dużych aglomeracjach, hałas świata zewnętrznego nie daje spokoju nawet w mieszkaniu. Wpływa to negatywnie nie tylko na zdrowie psychiczne, ale i fizyczne. Mieszkając przy ruchliwej ulicy jest się narażonym na nieustanny szum sięgający nawet 65 dB, co jest hałasem, który w dłuższej perspektywie może uszkodzić słuch. Hałasy negatywnie wpływają na koncentrację i regenerację sił. W tym artykule dowiesz się jak wyciszyć swoje mieszkanie i jak ustalić źródło hałasu.
Budowa domu to marzenie każdego, ale wiąże się z nim także wiele wyzwań na każdym etapie prac. Na rynku dostępnych jest wiele materiałów budowlanych. Przed inwestorem stoi więc trudna decyzja, jaki rodzaj wybrać. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, które przedstawimy w tym artykule.
Planujesz budowę domu? W takim razie powinieneś zastanowić się nad generalnym wykonawcą. To rozwiązanie, które pozwala odciążyć inwestora z wielu obowiązków i sprawnie przeprowadzić całą budowę. Generalny wykonawca to firma, która oferuje kompleksową budowę domu.
Planując remont generalny domu warto przemyśleć, czy obecny układ mieszkania spełnia Twoje potrzeby. Różna ilość członków rodziny lub preferencje sprawiają, że posiadany rozkład pomieszczeń staje się nieodpowiedni. W takiej sytuacji konieczne jest wyburzenie niektórych ścian. Z tego artykułu dowiesz się, jak rozebrać ściany nośne, a także jakie kroki prawne musisz podjąć przed rozpoczęciem prac.
Spełniasz swoje marzenie o własnym domu i planujesz jego budowę? W takim razie koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. W każdej budowie bierze udział inspektor nadzoru budowlanego. Jaka jest jego rola? Za co jest odpowiedzialny? Jaki jest jego wpływ na budowę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.
Budowa domu stawia przed inwestorem wiele zadań. Niezastąpioną pomocą dla niego w całym procesie jest generalny wykonawca. Dlaczego? Dowiesz się z niniejszego artykułu.
Kierownik budowy posiada wiele obowiązków na placu budowy. Najogólniej rzecz ujmując jego rolą jest kontrolowanie jakości i prawidłowości przebiegu prac, a także nadzorowanie przestrzegania zasad BHP na placu budowy. Poniżej przyjrzymy się szczegółowo zakresowi jego działań.
Jeżeli zbierasz się do wybudowania domu, to koniecznie zapoznaj się z tymi radami, które przygotują Cię do tego.
Chcesz wybudować dom? W takim razie koniecznie powinieneś zapoznać się z tym wpisem. Wyróżnia się sześć etapów pracy. Bardzo ważne jest, aby je znać, ponieważ często zawiera się umowy z firmami na wykonanie domu do określonego etapu. Nierozróżnienie stanu surowego otwartego od surowego zamkniętego może nastręczyć wielu trudności. Tutaj jednak dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby zachować spokojną głową.
Budowa domu to dla wielu ważny krok do niezależności. Dobrze wykonany dom może także w dużej mierze uniezależnić od elektrowni i ograniczyć zużycie prądu. Jak to zrobić? Odpowiedzią jest dom pasywny. To taki rodzaj budownictwa, który koncentruje się na tym, aby zminimalizować zapotrzebowanie na energię do ogrzania lub ochłodzenia pomieszczeń. Zainstalowanie dodatkowo paneli słonecznych i pompy ciepła sprawia, że dom jest niemalże samowystarczalny.
Mówi się, że na budowie najważniejszy jest kierownik budowy. Nadzoruje on proces powstawania domu. Ciąży na nim odpowiedzialność poprawnego wykonania projektu i bezpieczeństwa osób na budowie, a także późniejszych lokatorów.
Budowa domu to ważny i szczęśliwy moment w życiu każdego człowieka. Jedną z pierwszych decyzji, jaką trzeba podjąć, to wybór technologii, w jakiej postawimy inwestycję. W Polsce najczęściej powstają domy murowane metodą tradycyjną. Dlaczego? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i wskazać wady oraz zalety tego rodzaju budownictwa.
Nim zaczniesz budowę domu, powinieneś poznać, za co są odpowiedzialne poszczególne osoby na placu budowy. Ciekawą rolę odgrywa inspektor nadzoru inwestorskiego. Nie należy go mylić z inspektorem nadzoru budowlanego, który jest urzędnikiem państwowym. Ten, który będzie przedmiotem dzisiejszego wpisu jest samodzielnie wybierany przez inwestora.
Budowa domu angażuje wielu ludzi o różnych specjalizacjach. Jedną z osób, która uczestniczy w procesie powstawania domu jest inspektor budowlany. Każda budowa wymaga pracy inspektora nadzoru budowalnego. Jest to urzędnik państwowy, który nadzoruje poprawność wykonania domu oraz formalności prawne związane z budową.
Budowa domu to dla każdego bardzo ważny moment w życiu. Łączy się z cudownym momentem zamieszkania w nim, ale i z wieloma stresami w trakcie budowy. Jedyne rozwiązanie na zmniejszenie go to dokładny plan prac. Nie tylko pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze, ale i czas.
Budowa domu wymaga od inwestora dużo zaangażowania. Przed osobą, która decyduje się na postawienie własnego domu, stoi wiele papierologii, nauki na temat budownictwa, materiałów i doglądania budowy. Generalne wykonawstwo to rozwiązanie, które zupełnie odciąża inwestora. Korzystając z tego systemu budowy, jego zainteresowanie budową nie jest koniecznością, a wyborem.
Od lat istnieje przeświadczenie, że zimą zawiesza się budowę i czeka na wiosnę. To dla inwestorów zawsze jest trudny moment. Kolejne miesiące bez wybudowanego domu generują koszty, brak ukończonych niektórych prac grozi też zepsuciem się wielu materiałów i stanowi poważne zagrożenie dla całej budowy. Jak to jest naprawdę z tą zimą?
Mieszkanie, które kupujemy, nawet w stanie surowym, nie zawsze jest idealne i bywa, że nie w pełni spełnia nasze oczekiwania. Może zdarzyć się, że w kuchni przewidziane jest więcej miejsca niż jest nam potrzebne, a w to miejsce przydałoby się więcej przestrzeni w pokoju dziecięcym. To tylko jedna z wielu możliwych sytuacji. Stając przed takimi problemami warto dowiedzieć się więcej szczegółów na temat ścian działowych.
Podczas generalnego remontu mieszkania z rynku wtórnego, np. po wyburzeniu i pomurowaniu nowych ścian działowych lub podczas wykończenia wnętrza ze stanu surowego staje się nieraz przed dylematem jaki wybrać tynk przed pomalowaniem ścian. Na rynku dostępne są dwa rodzaje tynków: cementowo-wapienny (tzw. tradycyjny) oraz gipsowy. Wbrew pozorom różnią się nie tylko ceną. Który z nich wybrać podczas remontu mieszkania? Mamy kilka wskazówek!
BOROSE Sp. z o.o. ul. Klimczaka 1 02-797 Warszawa
NIP: 9512457196
+48 694 438 879
[email protected]