Borose
Borose
Borose
Logo BROSE

Zbuduj z nami dom marzeń

Zadzwoń 694 438 879

BROSERemonty bez tajemnic

Według definicji prawa budowlanego, za remont uznać można wszelkie naprawy, których celem jest odtworzenie stanu pierwotnego danego obiektu. W powszechnym rozumieniu jednak do obszaru tego pojęcia zalicza się również działania, które mają na celu „odświeżenie” wyglądu danego pomieszczenia lub nadanie mu nowego charakteru. Do działań remontowych w tym rozumieniu zaliczyć można więc odmalowywanie ścian, wymianę mebli, wymianę starych paneli, ale też – położenie nowych dachówek bądź renowację klatki schodowej.

Planowanie remontu

Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje odnośnie przyszłego remontu, musimy ustalić dwie fundamentalne kwestie: ile pieniędzy jesteśmy w stanie na ten cel przeznaczyć oraz jaki termin na przyszły remont będzie dla nas najdogodniejszy. Jeśli mamy dzieci, być może dobrym wyborem będzie okres wakacyjny, w czasie którego będą one mogły wyjechać na przykład do babci, w efekcie czego nie będą musiały znosić dyskomfortu związanego z pracami przeprowadzanymi w mieszkaniu, a ekipa remontowa będzie mogła swobodniej wykonywać swoje zadania. Koszt remontu natomiast może być bardzo różny – od kilku tysięcy przy odświeżeniu jednego pomieszczenia aż do kilkudziesięciu, gdy chcemy przetransformować wygląd całego wnętrza.

Następnie należy zdecydować oczywiście, co dokładnie chcemy w naszym domu zmienić. Czy chodzi nam jedynie o odświeżenie koloru farby i zakupienie nowej armatury do łazienki, czy może marzy nam się całkowita metamorfoza kilku pomieszczeń?

Odświeżenie wnętrza

W zakres odświeżenia wnętrza wchodzą zazwyczaj takie działania, jak odmalowanie ścian bądź położenie nowej tapety, wymiana starych mebli na nowe, ewentualnie lekka zmiana ich wyglądu: np. zakup nowej narzuty na starą kanapę, wymiana zasłon albo innych dekoracji i tym podobne. Nawet takie podstawowe czynności przysparzać mogą wielu stresów właścicielowi mieszkania, który przecież nie ma żadnego obowiązku orientowania się w kwestiach budowlanych. Dlatego też warto zatrudnić do pomocy ekipę remontową. Równe położenie tapety, szybkie skręcenie mebli czy wymiana starej wanny na nowy brodzik to czynności, które dla fachowca nie będą stanowić najmniejszego problemu.

Jeśli planujesz remont w Warszawie lub okolicach, bez wahania możesz powierzyć jego przeprowadzenie doświadczonym specjalistom z firmy Borose. Nie będziesz już więcej stresować się smugami od farby na ścianach czy też krzywo położoną fugą – nasi robotnicy zadbają o każdy detal.

Metamorfoza mieszkania

Znacznie bardziej zaawansowaną opcją remontu domu czy mieszkania jest jego całkowita metamorfoza. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, jej wykonanie poprzedzać powinno stworzenie projektu wnętrza po zmianie we współpracy z architektem. W skład takiego remontu wchodzić może na przykład zdarcie starych kafelków w łazience i położenie nowych, całkowita wymiana armatury, a nawet wymiana wszelkich instalacji elektrycznych bądź sanitarnych. Podczas remontu można pokusić się również o modyfikację układu ścian w mieszkaniu. W tym celu należy wyburzyć stare ściany działowe, a następnie postawić nowe – do takich działań konieczne jest zatrudnienie profesjonalistów. Industrialna cegła, minimalistyczne wykończenia czy szare panele to tylko jedne z trendów nowoczesnego designu, dzięki którym wnętrze mieszkania może nabrać całkowicie nowego charakteru. Wystarczy jeszcze tylko wstawić całkiem nowe meble i dekoracje i można wprowadzać się do mieszkania czy domu odmienionego o sto osiemdziesiąt stopni.

Eksperci z firmy Borose podejmują się wykonywania generalnych remontów z wielką przyjemnością. Przeprowadzamy działania zarówno zgodnie z projektem stworzonym przez architekta, jak i według ścisłych wskazówek właściciela domostwa. Zadbamy o zmianę wyglądu Twojego wnętrza od początku do samego końca – Tobie pozostanie jedynie wprowadzenie się do całkowicie przeobrażonego lokum.

Remont kompleksowy

Niestety, remonty wielu z nas kojarzą się z dużym stresem, nerwami i natłokiem obowiązków. Duża ingerencja w wygląd naszego wnętrza wymaga bowiem różnorodnych działań i napraw oraz zatrudniania rozmaitych fachowców. Szczególnie, gdy w planach mamy nie tylko przemalowanie kilku ścian, a szereg prac składających się na remont kompleksowy. Z jednej strony, taki rodzaj remontu oznacza z pewnością większe wydatki oraz dłuższy czas realizacji, z drugiej jednak – mamy poczucie, że przeprowadziliśmy całość od początku do końca, a satysfakcja z finalnego efektu jest o wiele większa. W skład takich działań wchodzić może położenie tynków, wymiana okien czy drzwi, zmiana układu ścian, położenie nowych tapet czy paneli, docieplenie pomieszczenia, renowacja starych instalacji, wstawienie nowych mebli itp.

Korzystając z usług firm oferujących remonty kompleksowe, nie trzeba martwić się o szukanie wielu robotników specjalizujących się w odmiennych zadaniach, gdyż firma zrobi to za Ciebie. Po prostu, na samym początku przedstawia się projekt otrzymany od architekta lub swoje własne założenia, zaś ekipa, oczywiście konsultując różne kwestie z klientem w trakcie, przeprowadza wszelkie kroki aż do momentu oddania mieszkania czy domu w stanie „pod klucz”. Co więcej, profesjonalni robotnicy są w stanie wykonać również prace niestandardowe i nieszablonowe, jak chociażby budowa podwieszanego sufitu czy aranżacja strychu na przestrzeń mieszkalną – czego z dużym prawdopodobieństwem nie bylibyśmy w stanie zrobić sami na tak dobrym poziomie.

Firma Borose specjalizuje się w wykonywaniu kompleksowych remontów wszelkich wnętrz i domów w Warszawie i okolicach. Posiadamy specjalistów od instalacji, tynkarzy, inżynierów i innych budowlańców, w razie potrzeby współpracując z innymi fachowcami, dzięki czemu nie musisz martwić się o szukanie kolejnych wykonawców. Przeprowadzimy remont Twojego wnętrza od momentu zerwania pierwszej tapety aż do chwili wstawienia ostatniego mebla. Z nami remont mieszkania już nigdy nie będzie utrapieniem.