Borose
Borose
Borose
Logo BROSE

Zbuduj z nami dom marzeń

Zadzwoń 694 438 879

BROSEWykończenie wnętrz krok po kroku

Gdy nasz przyszły dom posiada już dach, ściany i okna, czyli znajduje się w stanie surowym zamkniętym, możemy przejść do etapu, w którym zaczyna on nabierać jedynego i niepowtarzalnego charakteru, czyli – do wykańczania wnętrza. Malowanie ścian, kładzenie paneli, montowanie AGD i elektryczności – to już ostatni krok prac budowlanych, po którym zostanie nam już tylko meblowanie i dekorowanie naszego przyszłego gniazdka.

Początkowe prace wykończeniowe

Prace wykończeniowe należy rozpocząć od zamontowania wszelkich instalacji wewnętrznych. Rozprowadzamy więc kanalizację, instalację wodną, elektryczną, gazową, a także wentylacyjną. Kolejny etap to wylanie podłóg „na surowo”, czyli wylewki samopoziomujące, a następnie tynkowanie na mokro wewnętrznej części ścian i sufitu. Jeśli chcemy mieć podwieszane sufity, teraz jest dobry moment na ich wykonanie, po czym zabrać można się za kładzenie suchych tynków, szpachlowanie i szlifowanie na gładko ścian – ale jedynie tych, które będą później malowane. Ścian, na które planujemy położyć tapetę bądź kafelki, nie trzeba szlifować.

Pierwsze malowania, glazurnictwo i parkiety

Gdy ściany wyschną już całkowicie, należy przeprowadzić ich gruntowanie, po czym przystępuje się do mocowania parapetów, a wreszcie – malowania ścian na nasze ulubione kolory. Później jest czas na montowanie całej instalacji sanitarnej i armatury oraz roboty glazurnicze: układanie kafelków w łazience, płytek w kuchni i tym podobnych. Gdy jest już całkiem sucho, można przystąpić do układania parkietu. Po upłynięciu dwóch tygodni jest czas na montaż drzwi i listew, a kolejno – lakierowanie całej podłogi. Następnie przystępujemy do udoskonalania naszych ścian, czyli drugiego malowania. Należy pamiętać o tym, aby uprzednio dokładnie przykryć listwy i parkiety, gdyż mogłyby zabrudzić się od spływającej farby.

Na koniec: montaże

Ostatnim etapem wykańczania wnętrz jest montaż AGD (kuchenka, lodówka, pralka), elektryczności (np. gniazdek, włączników, lamp) oraz mebli „wbudowanych” - na przykład szaf w przedpokoju czy też w kuchni. Na koniec dokładnie sprzątamy całe wnętrze – nasz dom lub mieszkanie znajduje się już w stanie „pod klucz”. Możemy wreszcie przejść do tego najprzyjemniejszego chyba etapu całej przygody – czyli meblowania!

Perfekcyjne wykończenia

Przy pracach wykończeniowych niesłychanie istotna jest dokładność i precyzja, dlatego też warto powierzyć te działania profesjonalistom, posiadającym dużą wiedzę na ten temat i lata praktyki. Firma Borose Budownictwo oferuje kompleksowe usługi wykończenia wnętrz w Warszawie oraz okolicach, na najwyższym poziomie. Wszelkie prace przeprowadzamy według projektu architekta, pozostając w kontakcie zarówno z nim, jak i z naszym klientem. Każdy szczegół wykańczanego domu lub mieszkania dopracowujemy do perfekcji, nie pozwalając sobie na błędy i niedokładności. Korzystając z naszych usług, możesz być pewien, że ściany Twojego przyszłego domu będą pomalowane bez najmniejszych smug, fugi położone idealnie równo, zaś sprzęty AGD zamontowane z zachowaniem wszelkich zasad i przepisów. Pozwól nam wykończyć Twój dom po mistrzowsku.