Borose
Borose
Borose
Logo BROSE

Zbuduj z nami dom marzeń

Zadzwoń 694 438 879

BROSEUsługi budowlane – co wchodzi w ich zakres?

Usługi budowlane to zróżnicowane działania i prace, polegające na wznoszeniu, przebudowie czy też likwidacji obiektów budowlanych. To, co konkretnie wchodzi w skład powyższego pojęcia, regulowane jest poprzez ustawę Prawo budowlane (art. 3 pkt. 7). Będą to więc takie roboty, jak:

  • budowa – czyli stawianie obiektu w danym miejscu, a także jego odbudowywanie bądź rozbudowywanie
  • przebudowa – oznacza zmianę parametrów istniejącego już budynku (za wyjątkiem jego kubatury, powierzchni, wymiarów lub liczby kondygnacji)
  • remont – czyli przeprowadzanie w istniejącym obiekcie prac mających na celu przywrócenie jego pierwotnego stanu, poprawę sprawności czy też wartości użytkowej
  • rozbiórka i wyburzenie – czyli rozebranie lub likwidacja jakiegoś budynku, gdzie w zależności od użytej metody otrzymać możemy materiały zdatne do wtórnego użytku (rozbiórka) lub jedynie nadający się do wywiezienia gruz (wyburzenie).

Zakres robót

Prace wykonywane w obrębie usług budowlanych można opisać i uszczegółowić. Należą do nich chociażby montaż, czyli składanie, ustawianie budynków lub urządzeń z poszczególnych części, budowa kominków albo kominów oraz zakładanie i rozprowadzanie instalacji – wodnych, kanalizacyjnych, gazowych czy elektrycznych. W zakres usług budowlanych wchodzi jednak nie tylko stawianie obiektów do momentu uzyskania stanu surowego, ale także generalne wykonawstwo, w efekcie którego otrzymujemy całkowicie wykończony budynek w stanie „pod klucz”. Będą to więc również wszelkie roboty wykończeniowe, takie jak malowanie, kładzenie podłóg i kafelków, instalacja AGD, a nawet – montaż całego wyposażenia.

To także odświeżanie wnętrz w ramach najprostszych remontów, modernizacja, czyli unowocześnianie czy też wyburzanie ścian w celu zmiany rozkładu pomieszczeń.

Profesjonalne usługi budowlane

W zakres usług budowlanych wchodzą kompleksowe i złożone działania, dlatego muszą być wykonywane przez całą grupę robotników. Oprócz budowlańców będą to także tynkarze, elektrycy czy dekarze. Całość robót zarządzana i pilnowana jest przez kierownika, a jego samego kontroluje inspektor i wyższe instancje nadzoru.

Firma Borose Budownictwo świadczy kompleksowe usług budowlane na terenie Warszawy oraz okolic. Oferujemy zarówno generalne wykonawstwo, jak i prace na poszczególnych etapach konstrukcji obiektu. Specjalizujemy się także w wykończeniach, remontach, przebudowach i nadzorach budowlanych, podejmujemy się wyburzeń i rozbiórki. Perfekcjonizm, dokładność i profesjonalizm to główne charakterystyki, które przyświecają nam w naszej codziennej pracy.